Champion of Club Champions – Group Winners

2019 Champion of Club Champions – Group Winners

WOMEN SINGLES:
Group 1: Chloe Stewart (Tweed Heads/Gold Coast Tweed)
Group 2: Liz Parry (Salisbury/Cunningham)
Group 3: Melissa Caletti (Roma/Maranoa/Warrego)
Group 4: Neeta Chant (The Waves Caloundra/Sunshine Coast)
Group 5: Wendy Jamieson (Hervey Bay/Fraser Coast)
Group 6: Sandra Burgess (Bargara/Bundaberg)
Group 7: Rebekah Pullen (Emerald/Leichhardt)
Group 8: Trish Spicer (Marlin Coast/Tropical Far Nth)

WOMEN PAIRS:
Group 1: Debbie Logan & Glenys Read (Mt Gravatt/Gateway)
Group 2: Julie Ezzy & Liz Parry (Salisbury/Cunningham)
Group 3: Margaret McAdam & Barbara McDonald (Taroom/Condamine)
Group 4: Yolanta Ackroyd & Annie Studd (Bribie Island/Moreton Bay)
Group 5: Carole Broadbent & Ruth Perry (Kandanga/Fraser Coast)
Group 6: Lorelle Hofstetter & Wendy Campbell (Elliott Heads/Bundaberg)
Group 7: Sue McCall & Rhonda Meng (Souths Suburban/Mackay)
Group 8: Jean Messina & Denise Charman (Silkwood/Tropical Far Nth)

WOMEN FOURS:
Group 1: Jessica Srisamruaybai, Kira Bourke, Claire Turley, Chloe Stewart (Tweed Heads/Gold Coast Tweed)
Group 2: Imelda Brumpton, Pauline Handley, Lorrain Zimmerman, Lorraine Callaghan (West Toowoomba/Downs)
Group 3: Jan Alderidge, Fay Paterson, Lyn Beckman, Sharon Lindenberg (Surat/Maranoa Warrego)
Group 4: Sandra Laidlaw, Rose Rixon, Marianne Kuenzle, Connie Rixon (Maroochy/Sunshine Coast)
Group 5: Kim Edwards, Isabella Reckenburg, Lorraine Greenhalgh, Pauline Rose (Hervey Bay/Fraser Coast)
Group 6: Jennifer Hearn, Carolyn Campbell, Sandra Burgess, Adele Pershouse (Bargara/Bundaberg)
Group 7: Valerie Pilcher, Karli Burns, Carol Savage, Robyn Devereux (Mackay/Mackay)
Group 8: Noelene Newton, Edna Parkes, Linda McCarthy,  Jill Kefford (Marlin Coast/Tropical Far Nth)

MEN SINGLES:
Group 1: Sean Baker (Broadbeach/Gold Coast Tweed)
Group 2: Glen Pitts (Swifts/Cunningham)
Group 3: Garry Reardon (Chinchilla/Condamine)
Group 4: Ben Walsh (Red Hill/Brisbane)
Group 5: Evan O’Rourke (Wondai/Burnett)
Group 6: John Lenon (Gracemere/Central QLD)
Group 7: Michael Kinnear (Prosperine/Mackay)
Group 8: Colin Kelly (Edge Hill/Tropical Far Nth)

MEN PAIRS:
Group 1: Nathan Rice & Andrew Howie (Helensvale/Gold Coast Tweed)
Group 2: Chris Forbes & Jai Singh (Toowoomba/Downs)
Group 3: Darren Stanley & Roberto Capelli (The Summit/Southern Downs)
Group 4: John Newell & Jason Moore (Hamilton/Brisbane)
Group 5: Josh Fisher & Dave Williams (Nanango/Burnett)
Group 6: John Martin & Craig Hall (Gracemere/Central QLD)
Group 7: Kerry Ollett & Barry Jackson (Marian/Mackay)
Group 8: Jason Walford & Mitchell Styles (Marlin Coast/Tropical Far Nth)

MEN FOURS:
Group 1: Max Jaffray, Kelvin Kerkow, Kurt Brown, Wayne Turley (Tweed Heads/Gold Coast Tweed)
Group 2: Greg Robbie, Jason Crockett, Curtis Black, Mitchell Mears (Algester/Cunningham)
Group 3: John Savage, Stephen Savage, Joel Smith, Robert Hammond (Dalby/Condamine)
Group 4: Thomas Blaszczyk, Kurt Johnston, Ryan Digby, Nic Gosley (Enoggera/Brisbane)
Group 5: Kosta Ladas, Steve Mandaloff, Brad Mitchell, Peter Worth (The Albert/Fraser Coast)
Group 6: Jack Davies, Rob Pershouse, Matt Tonkin, Nick Cahill (Bargara/Bundaberg)
Group 7: Ian Cameron, Dave Ramage, Ty Jesberg, Ray Harmsworth (Longeach/Leichhardt)
Group 8: Gary Phillips, Ross Cribbin, Geoff Ryder, Justin Cribbin (Jubilee/North QLD)