2024 State Championships – Men’s Singles entries

State Championships – Men’s Singles – Friday 24 May to Sunday 26 May 2024
Men’s Singles – confirmed entries (updated Thursday 22 February)

Aaron Minns (Woongoolba)
Adam Liddell (Pine Rivers Mem)
Alexander Lees (Algester)
Andrew Hay (Pine Rivers Mem)
Ben Bakker (Helensvale)
Ben Moore (Weipa)
Blake Dowling (Enoggera)
Chris Johnston (Coolum Beach)
Chris Rosanes (Pine Rivers Mem)
Clinton Dowling (Woodgate)
Colin Pollock (Darra/Cementco)
Damien Delgado (Club Tweed)
Damon Lewis (Coorparoo)
Daniel Knight (Ipswich)
Darren Hitchen (Wellington Point)
Derek Smith (Tarragindi)
Derick Webb (Darra Cementco)
Gary Cosier (Tarragindi)
Glen Bailey (Musgrave Hill)
Graham Carroll (Capalaba)
Graham Proctor (Benowa)
James Flower (Salisbury)
Jamie Ashley (Chermside)
Jamie Dickson (Laidley)
Jason Bayldon (Capalaba)
Jeffery Kreis (Carina)
Jeffrey Levitt (Ipswich)
Joe Franzi (Club Tweed)
Ken Woodward (Algester)
Kevin Meng (Souths Suburban)
Les Rootsey (Club Tweed)
Luke Day (Nth Toowoomba)
Mario Muscat (Algester)
Mark Craig (Algester)
Mark Vogler (Paradise Point)
Matthew Norrie (Edge Hill)
Max Jaffray (Club Tweed)
Michael Bretherton (Salisbury)
Michael Longes (Paradise Point)
Milan Bondzulic (Darra Cementco)
Neville Jenkins (Club Tweed)
Noel-Shaun Dingle (Pine Rivers Mem)
Patrick Craigie (Capalaba)
Paul Davis (Helensvale)
Paul Gilbert (Algester)
Paul Webb (Darra Cementco)
Peter Rookas (West Toowoomba)
Phil Jordan (Musgrave Hill)
Quoi Huynh (Darra/Cementco)
Richard Holliday (Bribie Island)
Robert Blanco (Broadbeach)
Robert Cresswell (Logan City)
Robert Edwards (Broadbeach)
Robert Norquay (Northern Suburbs)
Ron Keathing (Club Tweed)
Ross Cardillo (Aspley)
Ross Linneman (Tarragindi)
Scott Chamberlain (Broadbeach)
Scott DeJongh-Fitzpatrick (Helensvale)
Scott Franklin (Burleigh Heads)
Shane Hinsch (Chermside)
Simon Beddoe (Pine Rivers Mem)
Steve Mexted (Musgrave Hill)
Tom Blaszczyk (Enoggera)
Tony White (Darra Cementco)
Vijay Ponnusamy (Pine Rivers Mem)